Kantoni Charly-sur-Marne

kanton në Francë

Kantoni Charly-sur-Marne (frëngjisht: Canton de Charly-sur-Marne) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Charly-sur-Marne. Ka sipërfaqe 212.08km2 dhe popullsi 14843 banorë.

Kantoni Charly-sur-Marne
kanton
Popullsia
 • Gjithsej14.843

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Charly-sur-Marne aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto