Kantoni Cherbourg-Octeville-Sud-Ouest

kanton në Francë

Kantoni Cherbourg-Octeville-Sud-Ouest (frëngjisht: Canton de Cherbourg-Octeville-Sud-Ouest) është një kantondepartamentin Manche, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cherbourg-Octeville. Ka sipërfaqe 49km2 dhe popullsi 19644 banorë.

Kantoni Cherbourg-Octeville-Sud-Ouest
kanton
Popullsia
 • Gjithsej19.644

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Cherbourg-Octeville-Sud-Ouest aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto