Kantoni Condé-sur-Noireau

kanton në Francë

Kantoni Condé-sur-Noireau (frëngjisht: Canton de Condé-sur-Noireau) është një kantondepartamentin Calvados, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Condé-sur-Noireau. Ka sipërfaqe 105.21km2 dhe popullsi 8571 banorë.

Kantoni Condé-sur-Noireau
kanton
Popullsia
 • Gjithsej8.571

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Condé-sur-Noireau aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2011-2014 - Pascal Allizard

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto