Kantoni Dannemarie

kanton në Francë

Kantoni Dannemarie (frëngjisht: Canton de Dannemarie) është një kantondepartamentin Haut-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Dannemarie. Ka sipërfaqe 132.25km2 dhe popullsi 13427 banorë.

Kantoni Dannemarie
kanton
Popullsia
 • Total13.427

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Dannemarie aktualisht përbëhet nga 30 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto