Kantoni Dinan-Ouest

kanton në Francë

Kantoni Dinan-Ouest (frëngjisht: Canton de Dinan-Ouest) është një kantondepartamentin Côtes-d'Armor, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Dinan-Ouest. Ka sipërfaqe 126.86km2 dhe popullsi 24519 banorë.

Kantoni Dinan-Ouest
kanton
Popullsia
 • Total24.519

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Dinan-Ouest aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2011-2014 - André Calistri

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto