Kantoni Ensisheim

kanton në Francë

Kantoni Ensisheim (frëngjisht: Canton d'Ensisheim) është një kantondepartamentin Haut-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ensisheim. Ka sipërfaqe 266.24km2 dhe popullsi 26169 banorë.

Kantoni Ensisheim
kanton
Popullsia
 • Gjithsej26.169

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Ensisheim aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto