Kantoni Fère-en-Tardenois

kanton në Francë

Kantoni Fère-en-Tardenois (frëngjisht: Canton de Fère-en-Tardenois) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Fère-en-Tardenois. Ka sipërfaqe 269.18km2 dhe popullsi 9594 banorë.

Kantoni Fère-en-Tardenois
kanton
Popullsia
 • Gjithsej9.594

Administrimi

Redakto

Përbërja aktuale

Redakto

Kantoni Fère-en-Tardenois aktualisht përbëhet nga 23 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

Redakto

Demografia

Redakto

Shiko edhe

Redakto

Referime

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto