Kantoni Ferrette

kanton në Francë

Kantoni Ferrette (frëngjisht: Canton de Ferrette) është një kantondepartamentin Haut-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ferrette. Ka sipërfaqe 212.73km2 dhe popullsi 14169 banorë.

Kantoni Ferrette
kanton
Popullsia
 • Total14.169

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Ferrette aktualisht përbëhet nga 30 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto