Kantoni Guebwiller

kanton në Francë

Kantoni Guebwiller (frëngjisht: Canton de Guebwiller) është një kantondepartamentin Haut-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Guebwiller. Ka sipërfaqe 102.38km2 dhe popullsi 21095 banorë.

Kantoni Guebwiller
kanton
Popullsia
 • Total21.095

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Guebwiller aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto