Kantoni Guer

kanton në Francë


Kantoni Guer (frëngjisht: Canton de Guer) është një kantondepartamentin Morbihan, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Guer. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 9558 banorë.

Kantoni Guer
Canton de Guer
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Morbihan
Arrondissement Vannes
Kryeqëndra Guer
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 9.558 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5613

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Guer aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2008-2014 - Jean-Marie Chadouteau

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto