Kantoni Hérouville-Saint-Clair (Caen-5)

kanton në Francë

Kantoni Hérouville-Saint-Clair (Caen-5) (frëngjisht: Canton d'Hérouville-Saint-Clair (Caen-5)) është një kantondepartamentin Calvados, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Hérouville-Saint-Clair. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 17291 banorë.

Kantoni Hérouville-Saint-Clair (Caen-5)
kanton
Popullsia
 • Gjithsej17.291

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Hérouville-Saint-Clair (Caen-5) aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2011-2014 - Thierry Legouix

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto