Kantoni Henrichemont

kanton në Francë

Kantoni Henrichemont (frëngjisht: Canton d'Henrichemont) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Henrichemont. Ka sipërfaqe 158.58km2 dhe popullsi 3411 banorë.

Kantoni Henrichemont
kanton
Popullsia
 • Gjithsej3.411

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Henrichemont aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto