Kantoni Huningue

kanton në Francë

Kantoni Huningue (frëngjisht: Canton de Huningue) është një kantondepartamentin Haut-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Huningue. Ka sipërfaqe 140.32km2 dhe popullsi 51406 banorë.

Kantoni Huningue
kanton
Popullsia
 • Total51.406

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Huningue aktualisht përbëhet nga 21 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimiRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto