Kantoni Issoudun-Sud

kanton në Francë

Kantoni Issoudun-Sud (frëngjisht: Canton d'Issoudun-Sud) është një kantondepartamentin Indre, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Issoudun. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 12016 banorë.

Kantoni Issoudun-Sud
kanton
Popullsia
 • Gjithsej12.016

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Issoudun-Sud aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto