Kantoni La Capelle

kanton në Francë


Kantoni La Capelle (frëngjisht: Canton de La Capelle) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Capelle. Ka sipërfaqe 192.68km2 dhe popullsi 8071 banorë.

Kantoni La Capelle
Canton de La Capelle
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Aisne
Arrondissement Vervins
Kryeqëndra Capelle
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 192,68 km2
Popullsia 8.071 banorë 2009
Dendësia 41,89 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 205
Kantoni La Capelle – harta_foto

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni La Capelle aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto