Kantoni La Chapelle-d'Angillon

kanton në Francë

Kantoni La Chapelle-d'Angillon (frëngjisht: Canton de La Chapelle-d'Angillon) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Chapelle-d'Angillon. Ka sipërfaqe 338.92km2 dhe popullsi 2617 banorë.

Kantoni La Chapelle-d'Angillon
kanton
Popullsia
 • Gjithsej2.617

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni La Chapelle-d'Angillon aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto