Kantoni La Guerche-sur-l'Aubois

kanton në Francë

Kantoni La Guerche-sur-l'Aubois (frëngjisht: Canton de La Guerche-sur-l'Aubois) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Guerche-sur-l'Aubois. Ka sipërfaqe 229.14km2 dhe popullsi 8665 banorë.

Kantoni La Guerche-sur-l'Aubois
kanton
Popullsia
 • Gjithsej8.665

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni La Guerche-sur-l'Aubois aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto