Kantoni Le Bleymard

kanton në Francë


Kantoni Le Bleymard (frëngjisht: Canton du Bleymard) është një kantondepartamentin Lozère, rajonin OccitanieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Bleymard. Ka sipërfaqe 301.9km2 dhe popullsi 1767 banorë.

Kantoni Le Bleymard
Canton du Bleymard
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Lozère
Arrondissement Mende
Kryeqëndra Le Bleymard
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 301,9 km2
Popullsia 1.767 banorë 2006
Dendësia 5,85 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3
Kantoni Le Bleymard – harta_foto

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Le Bleymard aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto