Kantoni Les Pieux

kanton në Francë

Kantoni Les Pieux (frëngjisht: Canton des Pieux) është një kantondepartamentin Manche, rajonin NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Les Pieux. Ka sipërfaqe 141.66km2 dhe popullsi 13540 banorë.

Kantoni Les Pieux
kanton
Popullsia
 • Gjithsej13.540

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Les Pieux aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto