Kantoni Levet

kanton në Francë

Kantoni Levet (frëngjisht: Canton de Levet) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Levet. Ka sipërfaqe 247.71km2 dhe popullsi 9091 banorë.

Kantoni Levet
kanton
Popullsia
 • Gjithsej9.091

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Levet aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto