Kantoni Lignières

kanton në Francë

Kantoni Lignières (frëngjisht: Canton de Lignières) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lignières. Ka sipërfaqe 262.41km2 dhe popullsi 4287 banorë.

Kantoni Lignières
kanton
Popullsia
 • Gjithsej4.287

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Lignières aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto