Kantoni Limoux

kanton në Francë

Kantoni Limoux (frëngjisht: Canton de Limoux) është një kantondepartamentin Aude, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Limoux. Ka sipërfaqe 231.47km2 dhe popullsi 15598 banorë.

Kantoni Limoux
kanton
Popullsia
 • Gjithsej15.598

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Limoux aktualisht përbëhet nga 23 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto