Kantoni Lorient-Sud

kanton në Francë

Kantoni Lorient-Sud (frëngjisht: Canton de Lorient-Sud) është një kantondepartamentin Morbihan, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lorient. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 22366 banorë.

Kantoni Lorient-Sud
kanton
Population
 • Total22.366

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Lorient-Sud aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2008-2014 - Yves Lenormand

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto