Kantoni Lury-sur-Arnon

kanton në Francë

Kantoni Lury-sur-Arnon (frëngjisht: Canton de Lury-sur-Arnon) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lury-sur-Arnon. Ka sipërfaqe 171km2 dhe popullsi 5513 banorë.

Kantoni Lury-sur-Arnon
kanton
Popullsia
 • Gjithsej5.513

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Lury-sur-Arnon aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto