Kantoni Mont-de-Marsan-Sud

kanton në Francë

Kantoni Mont-de-Marsan-Sud (frëngjisht: Canton de Mont-de-Marsan-Sud) është një kantondepartamentin Landes, rajonin Nouvelle-AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mont-de-Marsan. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 31785 banorë.

Kantoni Mont-de-Marsan-Sud
Canton de Mont-de-Marsan-Sud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Landes
Arrondissement Mont-de-Marsan
Kryeqëndra Mont-de-Marsan
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 31.785 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4030

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Mont-de-Marsan-Sud aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto