Kantoni Mulhouse-Est

kanton në Francë

Kantoni Mulhouse-Est (frëngjisht: Canton de Mulhouse-Est) është një kantondepartamentin Haut-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mulhouse. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 29502 banorë.

Kantoni Mulhouse-Est
kanton
Popullsia
 • Total29.502

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Mulhouse-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto