Kantoni Mulhouse-Nord

kanton në Francë

Kantoni Mulhouse-Nord (frëngjisht: Canton de Mulhouse-Nord) është një KantonDepartamentin Haut-Rhin, Rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mulhouse. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 32990 banorë.

Kantoni Mulhouse-Nord
kanton
Popullsia
 • Total32.990

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Mulhouse-Nord aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto