Kantoni Mulhouse-Sud

kanton në Francë


Kantoni Mulhouse-Sud (frëngjisht: Canton de Mulhouse-Sud) është një kantondepartamentin Haut-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mulhouse. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 40767 banorë.

Kantoni Mulhouse-Sud
Canton de Mulhouse-Sud
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Haut-Rhin
Arrondissement Mulhouse
Kryeqëndra Mulhouse
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 40.767 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 17

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Mulhouse-Sud aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto