Kantoni Munster

kanton në Francë

Kantoni Munster (frëngjisht: Canton de Munster) është një kantondepartamentin Haut-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Munster. Ka sipërfaqe 195.27km2 dhe popullsi 16776 banorë.

Kantoni Munster
kanton
Popullsia
 • Gjithsej16.776

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Munster aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto