Kantoni Nérondes

kanton në Francë

Kantoni Nérondes (frëngjisht: Canton de Nérondes) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Nérondes. Ka sipërfaqe 249.95km2 dhe popullsi 4748 banorë.

Kantoni Nérondes
kanton
Popullsia
 • Gjithsej4.748

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Nérondes aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto