Kantoni Nouzonville

kanton në Francë

Kantoni Nouzonville (frëngjisht: Canton de Nouzonville) është një kantondepartamentin Ardennes, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Nouzonville. Ka sipërfaqe 45.92km2 dhe popullsi 9831 banorë.

Kantoni Nouzonville
kanton
Popullsia
 • Gjithsej9.831

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Nouzonville aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2011-2014 - Pierre Cordier

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto