Kantoni Passais

kanton në Francë

Kantoni Passais (frëngjisht: Canton de Passais) është një kantondepartamentin Orne, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Passais. Ka sipërfaqe 151.69km2 dhe popullsi 3640 banorë.

Kantoni Passais
kanton
Popullsia
 • Gjithsej3.640

Administrimi Redakto

Përbërja aktuale Redakto

Kantoni Passais aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm Redakto

  • 2011-2014 - Christophe Gallienne

Demografia Redakto

Shiko edhe Redakto

Referime Redakto

Lidhje të jashtme Redakto