Kantoni Perros-Guirec

kanton në Francë

Kantoni Perros-Guirec (frëngjisht: Canton de Perros-Guirec) është një kantondepartamentin Côtes-d'Armor, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Perros-Guirec. Ka sipërfaqe 102km2 dhe popullsi 25414 banorë.

Kantoni Perros-Guirec
kanton
Popullsia
 • Gjithsej25.414

Administrimi

Redakto

Përbërja aktuale

Redakto

Kantoni Perros-Guirec aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

Redakto
  • 2011-2014 - Sylvie Bourbigot

Demografia

Redakto

Shiko edhe

Redakto

Referime

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto