Kantoni Prades

kanton në Francë

Kantoni Prades (frëngjisht: Canton de Prades) është një kantondepartamentin Pyrénées-Orientales, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Prades. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 13677 banorë.

Kantoni Prades
kanton
Population
 • Total13.677

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Prades aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2011-2014 - Guy Cassoly

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto