Kantoni Rennes-Centre-Ouest

kanton në Francë


Kantoni Rennes-Centre-Ouest (frëngjisht: Canton de Rennes-Centre-Ouest) është një kantondepartamentin Ille-et-Vilaine, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rennes. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 22623 banorë.

Kantoni Rennes-Centre-Ouest
Canton de Rennes-Centre-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Ille-et-Vilaine
Arrondissement Rennes
Kryeqëndra Rennes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 22.623 banorë 2006[1]
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3530

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Rennes-Centre-Ouest aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ L'Ille-et-Vilaine sur le site de l'INSEE

Lidhje të jashtmeRedakto