Kantoni Ribeauvillé

kanton në Francë

Kantoni Ribeauvillé (frëngjisht: Canton de Ribeauvillé) është një kantondepartamentin Haut-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ribeauvillé. Ka sipërfaqe 125km2 dhe popullsi 13266 banorë.

Kantoni Ribeauvillé
kanton
Popullsia
 • Total13.266

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Ribeauvillé aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto