Kantoni Saint-Amarin

kanton në Francë

Kantoni Saint-Amarin (frëngjisht: Canton de Saint-Amarin) është një kantondepartamentin Haut-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Amarin. Ka sipërfaqe 167.77km2 dhe popullsi 13155 banorë.

Kantoni Saint-Amarin
kanton
Popullsia
 • Total13.155

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Saint-Amarin aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto