Kantoni Saint-Aubin-du-Cormier

kanton në Francë

Kantoni Saint-Aubin-du-Cormier (frëngjisht: Canton de Saint-Aubin-du-Cormier) është një kantondepartamentin Ille-et-Vilaine, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Aubin-du-Cormier. Ka sipërfaqe 147km2 dhe popullsi 10874 banorë.

Kantoni Saint-Aubin-du-Cormier
Canton de Saint-Aubin-du-Cormier
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Région Bretagne
Departamenti Ille-et-Vilaine
Arrondissement Fougères-Vitré
Kryeqëndra Saint-Aubin-du-Cormier
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 147 km2
Popullsia 10.874 banorë 2008
Dendësia 73,97 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3535
Kantoni Saint-Aubin-du-Cormier – harta_foto

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Saint-Aubin-du-Cormier aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto