Kantoni Saint-Nicolas-du-Pélem

kanton në Francë

Kantoni Saint-Nicolas-du-Pélem (frëngjisht: Canton de Saint-Nicolas-du-Pélem) është një kantondepartamentin Côtes-d'Armor, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Nicolas-du-Pélem. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 4072 banorë.

Kantoni Saint-Nicolas-du-Pélem
kanton
Popullsia
 • Gjithsej4.072

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Saint-Nicolas-du-Pélem aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2011-2014 - Michel Connan

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto