Kantoni Sainte-Marie-aux-Mines

kanton në Francë

Kantoni Sainte-Marie-aux-Mines (frëngjisht: Canton de Sainte-Marie-aux-Mines) është një kantondepartamentin Haut-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sainte-Marie-aux-Mines. Ka sipërfaqe 108.4km2 dhe popullsi 10619 banorë.

Kantoni Sainte-Marie-aux-Mines
kanton
Popullsia
 • Total10.619

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Sainte-Marie-aux-Mines aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto