Kantoni Salles-sur-l'Hers

kanton në Francë


Kantoni Salles-sur-l'Hers (frëngjisht: Canton de Salles-sur-l'Hers) është një kantondepartamentin Aude, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Salles-sur-l'Hers. Ka sipërfaqe 121.69km2 dhe popullsi 1814 banorë.

Kantoni Salles-sur-l'Hers
Canton de Salles-sur-l'Hers
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Aude
Arrondissement Carcassonne
Kryeqëndra Salles-sur-l'Hers
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 121,69 km2
Popullsia 1.814 banorë 1999
Dendësia 14,91 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1129
Kantoni Salles-sur-l'Hers – harta_foto

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Salles-sur-l'Hers aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto