Kantoni Sancoins (frëngjisht: Canton de Sancoins) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sancoins. Ka sipërfaqe 269.56km2 dhe popullsi 5744 banorë.

Kantoni Sancoins
kanton
Popullsia
 • Gjithsej5.744

Administrimi Redakto

Përbërja aktuale Redakto

Kantoni Sancoins aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm Redakto

Demografia Redakto

Shiko edhe Redakto

Referime Redakto

Lidhje të jashtme Redakto