Kantoni Saulzais-le-Potier

kanton në Francë

Kantoni Saulzais-le-Potier (frëngjisht: Canton de Saulzais-le-Potier) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saulzais-le-Potier. Ka sipërfaqe 276.41km2 dhe popullsi 3376 banorë.

Kantoni Saulzais-le-Potier
kanton
Popullsia
 • Gjithsej3.376

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Saulzais-le-Potier aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto