Kantoni Sierentz

kanton në Francë

Kantoni Sierentz (frëngjisht: Canton de Sierentz) është një kantondepartamentin Haut-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sierentz. Ka sipërfaqe 147.3km2 dhe popullsi 22948 banorë.

Kantoni Sierentz
kanton
Popullsia
 • Total22.948

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Sierentz aktualisht përbëhet nga 21 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto