Kantoni Soultz-Haut-Rhin

kanton në Francë

Kantoni Soultz-Haut-Rhin (frëngjisht: Canton de Soultz-Haut-Rhin) është një kantondepartamentin Haut-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Soultz-Haut-Rhin. Ka sipërfaqe 101.5km2 dhe popullsi 23188 banorë.

Kantoni Soultz-Haut-Rhin
kanton
Popullsia
 • Total23.188

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Soultz-Haut-Rhin aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto