Kantoni Toulouges

kanton në Francë

Kantoni Toulouges (frëngjisht: Canton de Toulouges) është një kantondepartamentin Pyrénées-Orientales, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Toulouges. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 14572 banorë.

Kantoni Toulouges
kanton
Popullsia
 • Gjithsej14.572

Administrimi Redakto

Përbërja aktuale Redakto

Kantoni Toulouges aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm Redakto

  • 2008-2014 - Louis Caseilles

Demografia Redakto

Shiko edhe Redakto

Referime Redakto

Lidhje të jashtme Redakto