Kantoni Vailly-sur-Aisne

kanton në Francë

Kantoni Vailly-sur-Aisne (frëngjisht: Canton de Vailly-sur-Aisne) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vailly-sur-Aisne. Ka sipërfaqe 162.3km2 dhe popullsi 10124 banorë.

Kantoni Vailly-sur-Aisne
kanton
Popullsia
 • Gjithsej10.124

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Vailly-sur-Aisne aktualisht përbëhet nga 26 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto