Kantoni Vailly-sur-Sauldre

kanton në Francë

Kantoni Vailly-sur-Sauldre (frëngjisht: Canton de Vailly-sur-Sauldre) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vailly-sur-Sauldre. Ka sipërfaqe 241.27km2 dhe popullsi 3498 banorë.

Kantoni Vailly-sur-Sauldre
kanton
Popullsia
 • Gjithsej3.498

Administrimi Redakto

Përbërja aktuale Redakto

Kantoni Vailly-sur-Sauldre aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm Redakto

Demografia Redakto

Shiko edhe Redakto

Referime Redakto

Lidhje të jashtme Redakto