Kantoni Val-de-Reuil

kanton në Francë


Kantoni Val-de-Reuil (frëngjisht: Canton de Val-de-Reuil) është një kantondepartamentin Eure, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Val-de-Reuil. Ka sipërfaqe 82.02km2 dhe popullsi 20555 banorë.

Kantoni Val-de-Reuil
Canton de Val-de-Reuil
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Eure
Arrondissement Andelys
Kryeqëndra Val-de-Reuil
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 82,02 km2
Popullsia 20.555 banorë 1999
Dendësia 250,61 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2743

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Val-de-Reuil aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2008-2014 - Janick Léger-Lesœur

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto