Kantoni Vierzon-2

kanton në Francë

Kantoni Vierzon-2 (frëngjisht: Canton de Vierzon-2) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vierzon. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 20146 banorë.

Kantoni Vierzon-2
kanton
Popullsia
 • Gjithsej20.146

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Vierzon-2 aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto